Mistrzostwa o Puchar Europy, które odbyły się między 17 a 22 czerwca w Kiloni zakończone. Pośród rywalizujących żeglarzy nie zabrakło też naszych ambasadorek, Agnieszki Skrzypulec i Irminy Mrózek-Gliszczynskiej. Dziewczyny po dłuższej przerwie we wspólnym pływaniu wracają na podium, zajmując drugie miejsce! Agnieszka i Irmina znowu razem i znowu na podium!

2

3 wyścigi przy 25+ węzłach to warunki tylko dla twardzieli (twardzielek). Polar postraszył – 377% dziennej aktywności… chyba wypoczywać będę przez cały najbliższy tydzień. Zaliczyłyśmy kilka spektakularnych U-Boot’ów i po kilku błędach własnych (czuć przerwę we wspólnym pływaniu w takich warunkach) musiałyśmy się mocno napracować żeby wygrać wszystkie wyścigi. Teraz czas na regenerację i rozmasowanie obolałych mięśni (…). Czas rozpędzić „Księcia” i urwać jeszcze kilka wyścigów

– mówiła po zawodach Agnieszka Skrzypulec.

Agnieszka i Irmina znowu razem i znowu na podium!

Srebrny Puchar zdobyty przez Agnieszkę i Irminę jest kolejnym trofeum w ich kolekcji i napawa optymizmem przed powrotem do wspólnych startów. Przypomnijmy, że żeglarki zmuszone były do trwającej kilka miesięcy przerwy we wspólnych startach, która spowodowana była kontuzją kolana Irminy Mrózek – Gliszczynskiej. Na szczęście jak pokazały wyniki w Pucharze Europy Irmina czuje się coraz lepiej, a kolejne starty już niebawem.

Przegrana pierwszego miejsca na remisie boli, ale nie tak bardzo jeśli masz świadomość, że walczyłeś do końca, a przed oczami masz już kolejny cel„.