Kilkanaście startów Agnieszki i Irminy, w tym występ na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, kilka regat Polish Match Tour rangi Pucharu Świata oraz wydarzenia towarzyszące takie jak Targi Wiatr i Woda, czy Sail Świnoujście. Tak przebiegał projekt Cross The Line w 2016 roku. Jak będzie w nowym sezonie?

Zmian jest dużo – przede wszystkim tegoroczny projekt Cross The Line wspierają aż dwie polskie żeglarki – do Agnieszki Skrzypulec dołączy jej partnerka z teamu POL-11 Irmina Mrózek – Gliszczyńska. Ambasadorki będą wsparciem wizerunkowym koncepcji promującej żeglarstwo sportowe w Polsce. Podczas majowej Akademii Regatowej TT-Line w Szczecinie, dziewczyny wystąpią jako goście specjalni, a uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia aktywnego udziału w wydarzeniu i wejście na pokład razem z teamem POL-11.

Cross The Line to projekt tworzony przez TT-Line Polska oraz firmę MT Partners – organizatora regat Polish Match Tour oraz Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Wspólna inicjatywa łączy ideę przekraczania granic w sporcie i ukazania najważniejszych wartości sportowej rywalizacji – gry fair play oraz osiągania coraz lepszych wyników. Inicjatywa łączy w sobie elementy takie jak: wsparcie sportowców podczas startów w zawodach, organizowanie najwyższej klasy imprez regatowych oraz wzbudzenie zainteresowania żeglarstwem szerszej grupy ludzi na targach, wystawach i spotkaniach o tematyce żeglarskiej.

Firma TT-Line to przewoźnik promowy z ponad 50-letnią tradycją, który operuje na połączeniu ze Świnoujścia do Trelleborga w Południowej Szwecji. TT-Line dysponuje ekologicznymi promami i ma długą tradycję w stałej optymalizacji działań na rzecz środowiska naturalnego w prowadzonej eksploatacji statków. Armator często angażuje się w inicjatywy tworzone na terenie Pomorza Zachodniego dlatego chętnie nawiązał współpracę z z Polish Match Tour, Polską Ekstraklasą Żeglarską oraz olimpijkami Agnieszką Skrzypulec i Irminą Mrózek – Gliszczyńską.
www.ttline.com